3 spotkanie w ramach projektu „Czas na beztroską chwilę z książką”- gr II

dodano: 30 marca 2019

W dniu 29 marca w grupie Zuchów odbyło się kolejne spotkanie z Rodzicem, organizowane  w ramach projektu edukacyjnego „Czas na beztroską chwilę z książką” autorstwa p. Eweliny Łabędź  i p. Agaty Kołodziej .  Gościem była Mama Beatka, która przeczytała dzieciom kilka pouczających opowiadań z morałem o znaczeniu przyjaźni w życiu, pracowitości i lenistwie. Przedszkolaki odbyły z Mamą ciekawą pogadankę na temat tych wartości.

Po części czytelniczej odbyła się część praktyczna. Nasz Gość pokazał dzieciom różne gatunki ziarna z którego otrzymujemy mąkę oraz nasiona nowalijek. Po krótkim wstępie , przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach „Zakładamy hodowlę nowalijek”. Dzieci w specjalnie przygotowanych  przez Panią Beatkę ozdobnych pojemniczkach wypełnionych watą i nawilżonych wodą , posiały zboże oraz nasionka rzeżuchy.  Oznaczone znaczkami sadzonki zostały postawione w kąciku przyrody, by przedszkolaki już od tej chwili samodzielnie doglądały ich wzrostu i zapotrzebowania na wodę.

Wyrażamy ogromną wdzięczność Pani Beatce za poświęcony czas, za profesjonalne  przygotowanie się do zajęć z dziećmi i serdeczność jaką obdarzyła grupę.

 FOTO W GALERII