Przedszkole Publiczne nr 19 w Tarnowie

Aktualności

Radosne spotkania z Mikołajem
dodano: 9 grudnia 2018

To był prawdziwie radosny dzień. Nasze przedszkolaki spotkały się z dobrym  i jak zawsze hojnym świętym Mikołajem. Były wspólne rozmowy, śpiew i tańce. Mikołaj starał się poświecić każdemu dziecku chwilę by pochwalić lub  upomnieć . Trudno słowami opisać atmosferę panującą  w przedszkolu 6 grudnia.. to początkowo oczekiwanie, nadzieja , zaciekawienie a w końcu radość, uśmiech i wdzięczność.

Wszystkim Kochanym Pomocnikom, którzy tak ofiarnie pomogli Mikołajowi w organizacji i  dystrybucji prezentów- Dziękujemy!

 

 foto w galerii zdjęciowej

Przedświąteczne spotkanie z Mikołajem na Tarnowskim Rynku
dodano: 9 grudnia 2018

7 grudnia dzieci z grupy IV wybrały się na Tarnowski Rynek, by wziąć udział w uroczystym ubieraniu świątecznej choinki. W  tym celu wykonały kolorowe papierowe bańki.  Impreza odbyła się z udziałem Prezydenta Tarnowa, a także przybyłym karetą – św.Mikołajem w asyście aniołków i diabełka. Dzieci  z przedszkoli śpiewały piosenki , złożyły życzenia dla  Mikołaja oraz  z upominkiem na ręce Pana Prezydenta dla całej społeczności Tarnowa. Pierwszą ozdobę  na choince zawiesił Pan Prezydent ,po czym dzieci z poszczególnych przedszkoli ozdabiały zielone  drzewka.Do specjalnie przygotowanej czerwonej skrzynki wrzuciły listy, które napisały do Świętego Mikołaja. Na zakończenie Pan Prezydent podziękował wraz z Mikołajem wszystkim tarnowskim przedszkolakom za przybycie i wręczył słodkie upominki.

 

  foto w galerii zdjęciowej

„Cała Polska czyta dzieciom”
dodano: 29 listopada 2018

29 listopada w naszym przedszkolu w grupie IV odbyła się uroczystość w ramach akcji ,,Cala Polska czyta dzieciom „pod hasłem ,,Kocham moją ojczyznę”. Po powitaniu wszyscy odśpiewaliśmy hymn Polski .Następnie dzieci z grupy pierwszej prezentowały starą zabawę ludową ,,Stary niedźwiedź mocno śpi „,grupa druga zuchy- przedstawiły improwizację ruchową do piosenki pt. „Co to jest niepodległość? „, średniaki z grupy III wspólnie wyrecytowały wiersze Cz. Janczarskiego -,,Barwy ojczyste”, ,,Orzeł biały ” a także zatańczyły taniec ludowy -,,Grozik”,dzieci z grupy IV zaprezentowały wiersze -,,Katechizm polskiego dziecka -W.Bełzy, ,,Twój dom „-W. Chotomskiej ,,Polska to kraina która się w sercu zaczyna”-R. Przymusa, dziewczynki zaśpiewały piosenkę o ,,Warszawskiej syrence”. Gościliśmy również panią Karolinę mamę dziecka z grupy IV która przeczytała dzieciom ,,Legendę o Powstaniu Państwa Polskiego” .Następnie dzieci z grup II, III i  IV wzięły udział w quizie na temat ,,Co wiemy o Polsce”-świetnie sobie poradziły z zadaniami ,wykazały dużą wiedzę o naszej ojczyźnie. Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą przy muzyce „Dziecko to taki patriota mały” .

 

Nasze plany na kolejne dni
dodano: 28 listopada 2018

 

Jutro ! W czwartek 29 listopada w godzinach dopołudniowych będziemy wspólnie uczestniczyć w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” , która w tym roku będzie nawiązywać do historycznego wydarzenia- 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo prosimy Rodziców, by dzieci w tym dniu przyszły odświętnie ubrane.

Grupa V w tym dniu została zaproszona na zabawy integracyjne  pt. ” Spotkanie z bajką” do Szkoły Podstawowej nr 24 w Tarnowie.

Spotkanie z Panią bibliotekarką
dodano: 28 listopada 2018

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy – Panią Bibliotekarkę z Gminnej Biblioteki Publicznej z Pleśnej, która opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie i   ciekawych aspektach pracy w bibliotece. Przedszkolaki dowiedziały się o sposobach wypożyczania książek, zasadach dbania o książki. Pani Danusia przeczytała również  dzieciom bajkę pt „Królewna Śnieżka”. Przedszkolaki otrzymały zakładki do książek i zostały zachęcone do zapisywania się do biblioteki – „SKARBCA MĄDROŚCI”.

  foto w galerii zdjęciowej

 

W kopalni soli w Bochni- grupa IV .
dodano: 27 listopada 2018

Dnia 26 listopada dzieci z grupy IV pojechały na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Windą górniczą zjechały ponad 170 m w głąb ziemi.Przemierzając kopalniane korytarze przy pomocy ekspozycji multimedialnych mogły przenieść się w czasie .Poznały  historię wydobycia soli,trud górniczego fachu,dawne narzędzia i urządzenia które służyły do urobku soli.Interaktywne przekazy ukazały również rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków.Pełna niespodzianek wyprawa prowadziła do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni – Skarbnikiem,  któremu w prezencie dzieci wyrecytowały wiersz o górniku ,a następnie zostały obdarowane woreczkami z bocheńską solą.Dzieci jechały również podziemną kolejką,,Kubą”- to była fajna zabawa  która sprawiła wiele radości.Przedszkolaki zwiedziły również kaplicę św.Kingi ,gdzie robione były pamiątkowe zdjęcia.Następnie grupa przeszła do sali rekreacyjnej, by odpocząć i kupić bocheńskie pamiątki. Zmęczeni  ale bardzo zadowoleni turyści  wrócili do przedszkola.

  FOTO W GALERII ZDJĘCIOWEJ

Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski ,,Polska to kraina, która się w sercu zaczyna”.
dodano: 25 listopada 2018

Dnia 21 listopada Natalka  i Wiktor  z grupy IV uczestniczyli w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim ,,Polska to kraina, która się w sercu zaczyna” który odbył się w Przedszkolu Publicznym  nr. 20 w Tarnowie. Pięknie zaprezentowali wiersz Wandy Chotomskiej pt,,Twój dom”, za co otrzymali gromkie brawa i upominki.Gratulacje .

 

 foto w galerii

 

 

Konkurs recytatorski ,,Kto ty jesteś? Polak Mały”
dodano: 18 listopada 2018
Dnia 15 listopada Adam  z grupy IV uczestniczył w VII  Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Recytatorskim Poezji Patriotycznej ,,Kto ty jesteś? Polak Mały”organizowanym w Publicznym Przedszkolu nr.29 w Tarnowie ,prezentując wiersz R. Przymusa pt,, Polska”. Adasiowi gratulujemy pięknego występu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszego przedszkola na form miasta.
Lekcja muzealna- cz.3
dodano: 18 listopada 2018
 W dniu 16 listopada dzieci z grupy IV wybrały się do Muzeum  Okręgowego w Ratuszu, na kolejne spotkanie z historią,oglądały film o powstaniu naszego miasta Tarnowa założonego przez Spicymira  Leliwitę. Malowały herb Tarnowa oraz budynek Ratusza.
Forum edukacyjne- Przedszkolak dla Niepodległej
dodano: 15 listopada 2018

„Przedszkolak dla Niepodległej” – to jedna z form obchodów 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym mieście. W tym uroczystym wydarzeniu organizowanym przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wzięła udział grupa V z naszego przedszkola. Starszaki zaprezentowały układ taneczny Krakowiak, oraz zaśpiewały radosną piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Uwieńczeniem całego występu był pełen uroku krótki film prezentujący osiągnięcia naszego Przedszkola w zakresie kształtowania  postaw patriotycznych u dzieci. Dzieciom gratulujemy kolejnego występu i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszego przedszkola na forum miasta.

 

  foto w galerii zdjęciowej

 

 

 

Przedszkole Publiczne nr 19 w Tarnowie
Dyrektor: mgr Anna Stachura
ul. Paderewskiego 24, 33-100 Tarnów
telefon: 14-636-05-00
e-mail: dyrpp19@umt.tarnow.pl