Przedszkole Publiczne nr 19 w Tarnowie

Aktualności

Dzień Babci i Dziadzia 2019- relacja
dodano: 15 stycznia 2019

Mijający tydzień obfitował w radość i  wzruszenia. Na okolicznościowe uroczystości przybyli  Nasi Kochani-  Babcie i Dziadziowie . Wnuczki i wnukowie włożyli całe serce w wyrażenie poprzez śpiew, recytacje, taniec, grę aktorską swojej miłości i wdzięczności za wyjątkową więź i miłość do Dziadków. Dzieci przygotowały inscenizacje m.ni. Jasełka, Piekł dziadek- babkę; O Złotej Gwiazdce i Sroczce Bystrooczce. Punktem programu którego nie może zabraknąć to równie z tańce i recytacje. Wzruszające teksty piosenek i serdeczny śpiew dzieci  doprowadził do łez niejedną babcię i dziadzia. Po występach odbył się poczęstunek, którego gospodarzami byli Rodzice.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości,  a naszym Kochanym Gościom życzymy zdrowia i sił .

 

 foto w galerii zdjęciowej

 

Bezpieczne ferie – spotkanie z Panem Dzielnicowym
dodano: 15 stycznia 2019

Tuż przed feriami nasze przedszkole odwiedził Pan Dzielnicowy. Spotkanie dotyczyło zasad bezpiecznego korzystania z uroków zimy, przestrzegania nakazów i zakazów podczas sportów zimowych. Dzieciom przypomniano o zasadzie ograniczonego zaufania do osób obcych oraz zwierząt. Wszystkim dzieciom życzymy zasłużonego odpoczynku i miłego czasu spędzonego z najbliższymi.

 foto w galerii zdjęciowej

Koncert kolęd- muzyczne spotkanie z Lenką
dodano: 15 stycznia 2019

Po przedszkolu popłynęły przepiękne dźwięki  kolęd. Przedszkole odwiedziła nasza absolwentka Lenka , obecnie uczennica SP nr 7 oraz I stopnia Szkoły Muzycznej , by podzielić się swoimi zdolnościami i pasją- grą na flecie. W okresie Bożego Narodzenia – Lenka wykonała kilka kolęd , opowiedziała o budowie instrumentu, o nauce gry , zachciała również  dzieci do rozwijania pasji muzycznych.

Bardzo dziękujemy Lence oraz Jej Mamie za inicjatywę, przybycie do przedszkola, poświęcony czas a zwłaszcza za dzielenie się dobrem i talentem. Do następnego spotkania.

 foto w galerii

Zaproszenie
dodano: 1 stycznia 2019

Kochane Babcie i Kochani Dziadziowie!

Mamy zaszczyt zaprosić Was na Uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Babci -21 stycznia i Dnia Dziadzia -22 stycznia. Pragniemy wyrazić naszą miłość, wdzięczność i sprawić Wam radość.

Uroczystości odbędą się wg następującego harmonogramu:

9 stycznia 2019- o godz. 9:30- grupa I

9 stycznia 2019- o godz. 10:30 -grupa V

10 stycznia 2019- o godz. 9:30 – grupa II

10 stycznia 2019- o godz. 10:30 – grupa IV

10 stycznia 2019- o godz. 13:00 – grupa III

Zapraszają – kochające Was całym sercem – Wnuki z Przedszkola Publicznego nr 19 w Tarnowie.

 

Pieczenie pierniczków w grupie III
dodano: 28 grudnia 2018
Dzieci z gr. III pod czujnym okiem pani Renaty i pani Madzi przygotowywały świąteczne pierniczki. Najpierw trzeba było rozwałkować ciasto, co nie było lada sztuką, potem należało precyzyjnie wykrawać foremką ciasteczka. Gdy ciastka były już ułożone na blaszce ,  powędrowały do piekarnika. Następnego dnia  przedszkolaki pieczołowicie i z wielkim skupieniem dekorowały swoje wypieki, używając kolorowego lukru,  posypki, czekolady. Gdy pierniczki były gotowe, należało je tylko zapakować . Nasi mali ciastkarze i kucharze spisali się na medal.
 foto w galerii
Spotkanie wigilijne w grupie III
dodano: 28 grudnia 2018
Dnia 20 grudnia w gr.III odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Dzieci odświętnie ubrane najpierw zapoznały się  ze zwyczajami związanymi z Wigilią. Przy zapalonych świecach, strojnej choince łamały się opłatkiem i składały sobie życzenia: radości, grzeczności, ,,żeby nie chorować”, a przede wszystkim dużo prezentów pod choinką. Swoim wychowawczyniom- pani Renacie i pani Ani życzyły; dużo zdrowia, uśmiechu i cierpliwości. Wspólnie zaśpiewaliśmy piękne kolędy:,, Dzisiaj w Betlejem, ,, Lulajże Jezuniu,”, ,,Wśród nocnej ciszy”. Podczas uroczystego obiadu nie mogło zabraknąć świątecznego barszczu z uszkami

 foto w galerii

Rodzice z pasją- spotkanie II w grupie V
dodano: 18 grudnia 2018

W poniedziałek 17 grudnia odbyło się w grupie V drugie  spotkanie w ramach realizowanego Projektu ” Rodzice z pasją”. Kolejnym wspaniałym gościem była Pani Joasia – Mamusia Szymusia z naszej grupy. Pani Asia najpierw bardzo ciekawie opowiedziała o swoich kilku pasjach, z których jedną jest plastyka. To właśnie plastyka towarzyszyła temu spotkaniu. Starszaki poznały różne przybory i narzędzia plastyczne wykorzystywane w pracy Pani Asi. Na koniec dzieci wykonały piękne laurki zaprojektowane przez Gościa. To był bardzo pracowity dzień,  a efekty pracy ocenią Babcie i Dziadkowie, bo to właśnie dla nich starszaki  przygotowały niespodzianki. Serdecznie dziękujemy Pani Joasi za wspaniałe i twórcze spotkanie w naszej grupie.

  Foto w galerii zdjęciowej

 

 

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników- grupa I
dodano: 16 grudnia 2018

W czwartek 13 grudnia był bardzo pracowitym dniem dla maluszków, bowiem tego dnia piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały, dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki i kucharskie czapki. Poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy- wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Przepiękny zapach korzennych przypraw unosił się po całym przedszkolu. W kolejnym dniu maluszki udekorowały swoje pierniczki. Nie obyło się bez wspólnej degustacji. Było pycha 😉  

  foto w galerii zdjęciowej

Pieczenie pierniczków w grupie V- I spotkanie z projektu „Rodzice z pasją”.
dodano: 16 grudnia 2018

13 grudnia w naszej grupie – panował przedświąteczny nastrój i naprawdę zapachniało świętami. Wszystko to za sprawą Pani Kasi – Mamusi Jasia z naszej grupy, która przyniosła dla dzieci upieczone przez siebie pierniczki. Jak się dowiedzieliśmy, pieczenie to pasja Pani Kasi i właśnie o niej najpierw opowiedziała dzieciom a potem zaprosiła je do wspólnego ozdabiania dekoracyjnymi lukrami. Było pachnąco, kolorowo i radośnie a  gotowe pierniczki będą piękną ozdobą świątecznych choinek dzieci.  Spotkanie z Panią Kasią rozpoczęło cykl spotkań z Rodzicami w naszej grupie w ramach realizacji Projektu „Rodzice z pasją”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania, a Pani Kasi serdecznie dziękujemy za wspaniałą piernikową przygodę!

 

  foto w galerii  zdjęciowej

Podziękowanie
dodano: 11 grudnia 2018

Wszystkim Ludziom Dobrej, którzy włączyli się w akcję charytatywną na rzecz Dzieci z Kliniki Onkologii we Wrocławiu chcemy wyrazić serdeczne podziękowanie. Przyniesione  przez Was dary- prezenty zostały przekazane w poniedziałek wolontariuszom ze stowarzyszenia „Kropla” w Tarnowie, a w środę 12 grudnia zostaną wręczone dzieciom, pacjentom kliniki. Z całego serca dziękujemy w imieniu Dzieci.

   

Radosne spotkania z Mikołajem
dodano: 9 grudnia 2018

To był prawdziwie radosny dzień. Nasze przedszkolaki spotkały się z dobrym  i jak zawsze hojnym świętym Mikołajem. Były wspólne rozmowy, śpiew i tańce. Mikołaj starał się poświecić każdemu dziecku chwilę by pochwalić lub  upomnieć . Trudno słowami opisać atmosferę panującą  w przedszkolu 6 grudnia.. to początkowo oczekiwanie, nadzieja , zaciekawienie a w końcu radość, uśmiech i wdzięczność.

Wszystkim Kochanym Pomocnikom, którzy tak ofiarnie pomogli Mikołajowi w organizacji i  dystrybucji prezentów- Dziękujemy!

 

 foto w galerii zdjęciowej

Przedświąteczne spotkanie z Mikołajem na Tarnowskim Rynku
dodano: 9 grudnia 2018

7 grudnia dzieci z grupy IV wybrały się na Tarnowski Rynek, by wziąć udział w uroczystym ubieraniu świątecznej choinki. W  tym celu wykonały kolorowe papierowe bańki.  Impreza odbyła się z udziałem Prezydenta Tarnowa, a także przybyłym karetą – św.Mikołajem w asyście aniołków i diabełka. Dzieci  z przedszkoli śpiewały piosenki , złożyły życzenia dla  Mikołaja oraz  z upominkiem na ręce Pana Prezydenta dla całej społeczności Tarnowa. Pierwszą ozdobę  na choince zawiesił Pan Prezydent ,po czym dzieci z poszczególnych przedszkoli ozdabiały zielone  drzewka.Do specjalnie przygotowanej czerwonej skrzynki wrzuciły listy, które napisały do Świętego Mikołaja. Na zakończenie Pan Prezydent podziękował wraz z Mikołajem wszystkim tarnowskim przedszkolakom za przybycie i wręczył słodkie upominki.

 

  foto w galerii zdjęciowej

„Cała Polska czyta dzieciom”
dodano: 29 listopada 2018

29 listopada w naszym przedszkolu w grupie IV odbyła się uroczystość w ramach akcji ,,Cala Polska czyta dzieciom „pod hasłem ,,Kocham moją ojczyznę”. Po powitaniu wszyscy odśpiewaliśmy hymn Polski .Następnie dzieci z grupy pierwszej prezentowały starą zabawę ludową ,,Stary niedźwiedź mocno śpi „,grupa druga zuchy- przedstawiły improwizację ruchową do piosenki pt. „Co to jest niepodległość? „, średniaki z grupy III wspólnie wyrecytowały wiersze Cz. Janczarskiego -,,Barwy ojczyste”, ,,Orzeł biały ” a także zatańczyły taniec ludowy -,,Grozik”,dzieci z grupy IV zaprezentowały wiersze -,,Katechizm polskiego dziecka -W.Bełzy, ,,Twój dom „-W. Chotomskiej ,,Polska to kraina która się w sercu zaczyna”-R. Przymusa, dziewczynki zaśpiewały piosenkę o ,,Warszawskiej syrence”. Gościliśmy również panią Karolinę mamę dziecka z grupy IV która przeczytała dzieciom ,,Legendę o Powstaniu Państwa Polskiego” .Następnie dzieci z grup II, III i  IV wzięły udział w quizie na temat ,,Co wiemy o Polsce”-świetnie sobie poradziły z zadaniami ,wykazały dużą wiedzę o naszej ojczyźnie. Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą przy muzyce „Dziecko to taki patriota mały” .

 

Nasze plany na kolejne dni
dodano: 28 listopada 2018

 

Jutro ! W czwartek 29 listopada w godzinach dopołudniowych będziemy wspólnie uczestniczyć w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” , która w tym roku będzie nawiązywać do historycznego wydarzenia- 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo prosimy Rodziców, by dzieci w tym dniu przyszły odświętnie ubrane.

Grupa V w tym dniu została zaproszona na zabawy integracyjne  pt. ” Spotkanie z bajką” do Szkoły Podstawowej nr 24 w Tarnowie.

Spotkanie z Panią bibliotekarką
dodano: 28 listopada 2018

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy – Panią Bibliotekarkę z Gminnej Biblioteki Publicznej z Pleśnej, która opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie i   ciekawych aspektach pracy w bibliotece. Przedszkolaki dowiedziały się o sposobach wypożyczania książek, zasadach dbania o książki. Pani Danusia przeczytała również  dzieciom bajkę pt „Królewna Śnieżka”. Przedszkolaki otrzymały zakładki do książek i zostały zachęcone do zapisywania się do biblioteki – „SKARBCA MĄDROŚCI”.

  foto w galerii zdjęciowej

 

W kopalni soli w Bochni- grupa IV .
dodano: 27 listopada 2018

Dnia 26 listopada dzieci z grupy IV pojechały na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Windą górniczą zjechały ponad 170 m w głąb ziemi.Przemierzając kopalniane korytarze przy pomocy ekspozycji multimedialnych mogły przenieść się w czasie .Poznały  historię wydobycia soli,trud górniczego fachu,dawne narzędzia i urządzenia które służyły do urobku soli.Interaktywne przekazy ukazały również rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków.Pełna niespodzianek wyprawa prowadziła do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni – Skarbnikiem,  któremu w prezencie dzieci wyrecytowały wiersz o górniku ,a następnie zostały obdarowane woreczkami z bocheńską solą.Dzieci jechały również podziemną kolejką,,Kubą”- to była fajna zabawa  która sprawiła wiele radości.Przedszkolaki zwiedziły również kaplicę św.Kingi ,gdzie robione były pamiątkowe zdjęcia.Następnie grupa przeszła do sali rekreacyjnej, by odpocząć i kupić bocheńskie pamiątki. Zmęczeni  ale bardzo zadowoleni turyści  wrócili do przedszkola.

  FOTO W GALERII ZDJĘCIOWEJ

Przedszkole Publiczne nr 19 w Tarnowie
Dyrektor: mgr Anna Stachura
ul. Paderewskiego 24, 33-100 Tarnów
telefon: 14-636-05-00
e-mail: dyrpp19@umt.tarnow.pl