Przedszkole Publiczne nr 19 w Tarnowie

Aktualności

W SP nr 3 w Tarnowie- grupa V
dodano: 15 lutego 2019

Dnia 12 lutego dzieci z grupy IV uczestniczyły w Mini Olimpiadzie Sportowej w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie. Na początku spotkania, które miało charakter sportowy , zostały powitane przez panią Dyrektor. Uczestniczyły w rozgrzewce, a następnie pokonywały różnorodne tory przeszkód których składowymi był bieg, przejścia przez tunel, rzuty piłką do kosza. Na zakończenie przedszkolaki zostały nagrodzone medalami i gratulacjami dyrekcji. Dzieci wróciły do swojego przedszkola pełne dobrych wrażeń .

 Foto w galerii

„PRZEDSZKOLE PEŁNE BLASKU”
dodano: 8 lutego 2019

Dzielimy się z Państwem radosną wiadomością- otrzymaniem III miejsca w Konkursie „Tarnów pełen blasku”( w kategorii szkoły i przedszkola),  za świąteczne dekoracje  w naszym przedszkolu. Foto z gali wręczenia nagród znajduje się na stronie internetowej portalu Tarnowa.

20190207105435642

 

To był „BAL NAD BALE- TAŃCZYLI WSZYSCY I BAWILI SIĘ WSPANIALE”.
dodano: 8 lutego 2019

Minął coroczny bal karnawałowy. Cudowna zabawa dzieci przebiegła w rytm polskich i zagranicznych hitów. Niezawodny Wodzirej- Pan Krzysio dostarczył mnóstwo świetnych pomysłów do wspólnej zabawy. Przedszkolaki – przebrane w barwne stroje zwierzątek, królewskich postaci z bajek i baśni, superbohaterów,  spędziły radosne chwile i tanecznym krokiem  rozpoczęły  Nowy Rok 2019.

 

OGŁOSZENIE- wakacje
dodano: 1 lutego 2019

Przypominamy Rodzicom – ( o czym informowano już na pierwszym zebraniu dla rodziców (06.09.2018r)., że planujemy objąć dzieci obydwojga rodziców pracujących opieką wakacyjną w miesiącu lipcu 2019r.

Zgodnie z nowymi przepisami prawa oświatowego przedszkola nie będą już prowadzić tzw. „dyżurów wakacyjnych”. Prosimy zatem rodziców o planowanie urlopów w zakładach pracy uwzględniających konieczność zapewnienia opieki dzieciom w miesiącu sierpniu 2019r.

Zapisy na miesiąc lipiec będą prowadzone u nauczycieli grup do 28 lutego 2019r. ( prosimy o pisemne potwierdzanie zgłoszenia ).

Wszelkie dodatkowe wyjaśnienia można uzyskać u nauczycieli grup lub w kancelarii przedszkola.

 

Podstawa prawna: § 12 ust. 1 rozporządzenia MEN z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz.U. z 2017 r. poz. 649 z późn. zm.)

Spotkania adaptacyjne dla dzieci
dodano: 1 lutego 2019

Adaptacja dziecka to bardzo ważny aspekt prawidłowego rozwoju i  funkcjonowania  małego przedszkolaka. Spokojne rozstania z rodzicami, ufność do nauczyciela, podejmowanie relacji z rówieśnikami, a także apetyt przy stole, radość z przychodzenia do przedszkola to tylko wybrane ale jakże istotne elementy, które  można wypracować zanim dziecko rozpocznie całodzienny pobyt w przedszkolu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Dzieci i Rodziców od kilku lat proponujemy  w naszym przedszkolu cykl SPOTKAŃ ADAPTACYJNYCH TZW. „SPOTKANIA CZWARTKOWE” , które wprowadzają dziecko w spokojny i przyjazny  sposób , w atmosferę przedszkolnego świata.  Zapraszamy wszystkie małe dzieci które od września rozpoczną edukację przedszkolną w każdy 2 czwartek miesiąca na godzinę 15:00, aby poznać placówkę, zaprzyjaźnić się z paniami  i przygotować się do kolejnego etapu życia – w przedszkolu.

Zajęcia trwają do godziny 17:00.Nie wymagane są wcześniejsze zapisy. Prosimy o przyniesienie dziecku wygodnego obuwia na przebranie.

Spotkania odbywać się będą wg następującego harmonogramu :

14 luty

14 marca

11 kwietnia

9 maja

13 czerwca

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Bal Karnawałowy- Ogłoszenie
dodano: 28 stycznia 2019

Z ogromną radością  zapraszamy Wszystkie Nasze Przedszkolaki na ” Bal Karnawałowy”,  który odbędzie się już 4 lutego 2019 w godzinach dopołudniowych. Kochani Rodzice prosimy o zorganizowanie dla Dziecka wymarzonego kostiumu , by w tym dniu  Milusińscy poczuli się wyjątkowo i by  nasze przedszkole zamieniło się w barwny ,bajkowy świat.

Dzień Babci i Dziadzia 2019- relacja
dodano: 15 stycznia 2019

Mijający tydzień obfitował w radość i  wzruszenia. Na okolicznościowe uroczystości przybyli  Nasi Kochani-  Babcie i Dziadziowie . Wnuczki i wnukowie włożyli całe serce w wyrażenie poprzez śpiew, recytacje, taniec, grę aktorską swojej miłości i wdzięczności za wyjątkową więź i miłość do Dziadków. Dzieci przygotowały inscenizacje m.ni. Jasełka, Piekł dziadek- babkę; O Złotej Gwiazdce i Sroczce Bystrooczce. Punktem programu którego nie może zabraknąć to równie z tańce i recytacje. Wzruszające teksty piosenek i serdeczny śpiew dzieci  doprowadził do łez niejedną babcię i dziadzia. Po występach odbył się poczęstunek, którego gospodarzami byli Rodzice.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości,  a naszym Kochanym Gościom życzymy zdrowia i sił .

 

 foto w galerii zdjęciowej

 

Bezpieczne ferie – spotkanie z Panem Dzielnicowym
dodano: 15 stycznia 2019

Tuż przed feriami nasze przedszkole odwiedził Pan Dzielnicowy. Spotkanie dotyczyło zasad bezpiecznego korzystania z uroków zimy, przestrzegania nakazów i zakazów podczas sportów zimowych. Dzieciom przypomniano o zasadzie ograniczonego zaufania do osób obcych oraz zwierząt. Wszystkim dzieciom życzymy zasłużonego odpoczynku i miłego czasu spędzonego z najbliższymi.

 foto w galerii zdjęciowej

Koncert kolęd- muzyczne spotkanie z Lenką
dodano: 15 stycznia 2019

Po przedszkolu popłynęły przepiękne dźwięki  kolęd. Przedszkole odwiedziła nasza absolwentka Lenka , obecnie uczennica SP nr 7 oraz I stopnia Szkoły Muzycznej , by podzielić się swoimi zdolnościami i pasją- grą na flecie. W okresie Bożego Narodzenia – Lenka wykonała kilka kolęd , opowiedziała o budowie instrumentu, o nauce gry , zachciała również  dzieci do rozwijania pasji muzycznych.

Bardzo dziękujemy Lence oraz Jej Mamie za inicjatywę, przybycie do przedszkola, poświęcony czas a zwłaszcza za dzielenie się dobrem i talentem. Do następnego spotkania.

 foto w galerii

Zaproszenie
dodano: 1 stycznia 2019

Kochane Babcie i Kochani Dziadziowie!

Mamy zaszczyt zaprosić Was na Uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Babci -21 stycznia i Dnia Dziadzia -22 stycznia. Pragniemy wyrazić naszą miłość, wdzięczność i sprawić Wam radość.

Uroczystości odbędą się wg następującego harmonogramu:

9 stycznia 2019- o godz. 9:30- grupa I

9 stycznia 2019- o godz. 10:30 -grupa V

10 stycznia 2019- o godz. 9:30 – grupa II

10 stycznia 2019- o godz. 10:30 – grupa IV

10 stycznia 2019- o godz. 13:00 – grupa III

Zapraszają – kochające Was całym sercem – Wnuki z Przedszkola Publicznego nr 19 w Tarnowie.

 

Pieczenie pierniczków w grupie III
dodano: 28 grudnia 2018
Dzieci z gr. III pod czujnym okiem pani Renaty i pani Madzi przygotowywały świąteczne pierniczki. Najpierw trzeba było rozwałkować ciasto, co nie było lada sztuką, potem należało precyzyjnie wykrawać foremką ciasteczka. Gdy ciastka były już ułożone na blaszce ,  powędrowały do piekarnika. Następnego dnia  przedszkolaki pieczołowicie i z wielkim skupieniem dekorowały swoje wypieki, używając kolorowego lukru,  posypki, czekolady. Gdy pierniczki były gotowe, należało je tylko zapakować . Nasi mali ciastkarze i kucharze spisali się na medal.
 foto w galerii
Spotkanie wigilijne w grupie III
dodano: 28 grudnia 2018
Dnia 20 grudnia w gr.III odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Dzieci odświętnie ubrane najpierw zapoznały się  ze zwyczajami związanymi z Wigilią. Przy zapalonych świecach, strojnej choince łamały się opłatkiem i składały sobie życzenia: radości, grzeczności, ,,żeby nie chorować”, a przede wszystkim dużo prezentów pod choinką. Swoim wychowawczyniom- pani Renacie i pani Ani życzyły; dużo zdrowia, uśmiechu i cierpliwości. Wspólnie zaśpiewaliśmy piękne kolędy:,, Dzisiaj w Betlejem, ,, Lulajże Jezuniu,”, ,,Wśród nocnej ciszy”. Podczas uroczystego obiadu nie mogło zabraknąć świątecznego barszczu z uszkami

 foto w galerii

Rodzice z pasją- spotkanie II w grupie V
dodano: 18 grudnia 2018

W poniedziałek 17 grudnia odbyło się w grupie V drugie  spotkanie w ramach realizowanego Projektu ” Rodzice z pasją”. Kolejnym wspaniałym gościem była Pani Joasia – Mamusia Szymusia z naszej grupy. Pani Asia najpierw bardzo ciekawie opowiedziała o swoich kilku pasjach, z których jedną jest plastyka. To właśnie plastyka towarzyszyła temu spotkaniu. Starszaki poznały różne przybory i narzędzia plastyczne wykorzystywane w pracy Pani Asi. Na koniec dzieci wykonały piękne laurki zaprojektowane przez Gościa. To był bardzo pracowity dzień,  a efekty pracy ocenią Babcie i Dziadkowie, bo to właśnie dla nich starszaki  przygotowały niespodzianki. Serdecznie dziękujemy Pani Joasi za wspaniałe i twórcze spotkanie w naszej grupie.

  Foto w galerii zdjęciowej

 

 

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników- grupa I
dodano: 16 grudnia 2018

W czwartek 13 grudnia był bardzo pracowitym dniem dla maluszków, bowiem tego dnia piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały, dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki i kucharskie czapki. Poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy- wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Przepiękny zapach korzennych przypraw unosił się po całym przedszkolu. W kolejnym dniu maluszki udekorowały swoje pierniczki. Nie obyło się bez wspólnej degustacji. Było pycha 😉  

  foto w galerii zdjęciowej

Pieczenie pierniczków w grupie V- I spotkanie z projektu „Rodzice z pasją”.
dodano: 16 grudnia 2018

13 grudnia w naszej grupie – panował przedświąteczny nastrój i naprawdę zapachniało świętami. Wszystko to za sprawą Pani Kasi – Mamusi Jasia z naszej grupy, która przyniosła dla dzieci upieczone przez siebie pierniczki. Jak się dowiedzieliśmy, pieczenie to pasja Pani Kasi i właśnie o niej najpierw opowiedziała dzieciom a potem zaprosiła je do wspólnego ozdabiania dekoracyjnymi lukrami. Było pachnąco, kolorowo i radośnie a  gotowe pierniczki będą piękną ozdobą świątecznych choinek dzieci.  Spotkanie z Panią Kasią rozpoczęło cykl spotkań z Rodzicami w naszej grupie w ramach realizacji Projektu „Rodzice z pasją”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania, a Pani Kasi serdecznie dziękujemy za wspaniałą piernikową przygodę!

 

  foto w galerii  zdjęciowej

Przedszkole Publiczne nr 19 w Tarnowie
Dyrektor: mgr Anna Stachura
ul. Paderewskiego 24, 33-100 Tarnów
telefon: 14-636-05-00
e-mail: dyrpp19@umt.tarnow.pl